WIROFON KULLANIMINDA LİBYA 4.SIRADA

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , ,

 

 

 

 

Türk Telekom, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin iletişim şirketlerini buluşturan CommsMEA Ödüllerinde ''En İyi Sabit Hat Operatörü'' seçildi.

Bu yıl 15. yılını kutlayan CommsMEA Ödüllerinde 16 kategoride ödüller sahiplerini buldu. Üç kategoride aday olan Türk Telekom'un kazandığı ''Yılın Sabit Hat Operatörü'' ödülünü Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ile Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Ramazan Demir birlikte aldı.

Wirofon kullanıcı sayısının 320 bine ulaştığını bildiren Demircan, ekim sonu itibari ile Wirofon'un 110 ülkede kullanıldığını, Wirofon ile yapılan toplam konuşma trafiğinin yüzde 61'nin yurtdışında gerçekleştiğini, aylık ortalama 86 dakika görüşme yapıldığını, bu hizmetin en fazla sırasıyla ABD, İngiltere, Azerbaycan, Libya ve Çin'de kullandığını anlattı.

Demircan Wirofon konusunda yurt dışında yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

''Teorik olarak Wirofon sayesinde dünyadaki 6,5 milyar insan Türk Telekom abonesi olabilir. Wirofon'da Kuzey Afrika ülkeleri, Polonya, Romanya gibi kendi ülkeleri dışında çalışan nüfusu yüksek olan ülkelerde trafiğini artırmak isteyen yerel operatörlere gidiyoruz. Bu, o ülkenin coğrafi kodunu alma işini kolaylaştırıyor. Bu hizmeti şu anda Almanya'da kullanmaya başladık. Örneğin Berlin'de bir Türk, Ankaralı ise ''312'' alan kodunu alabiliyor. Wirofon sayesinde Almanya'dan Ankara'yı aramakla, İstanbul'dan Ankara'yı aramanın fiyatı eşitlenecek.

Almanya'dan sonra büyük olasılıkla sırada ABD olacak. Bu hizmetle Çin, Polonya, Azerbaycan, Romanya, Tunus gibi ülkelere de açılacağız.''

(AA/2.12.2010)

       

Türkiye'yle ucuza görüşebilmek için operatörlerin tarifelerinden yararlanabilirsiniz.

http://www.libyatr.com/libya-telefon-rehberi.htm

 

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi