VATANDAŞLARIMIZIN LİBYA ZİYARETLERİ HAKKINDA DUYURU

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , ,

Bilindiği üzere, ülkemizle Libya arasında 25 Kasım 2009 tarihinde imzalanan “Vizenin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Mutabakat Zaptı” uyarınca, iki ülke vatandaşları, karşılıklı olarak yapacakları turistik seyahatler için ilk giriş tarihinden itibaren altı ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır. Ancak,

uzun süreli ikamet, öğrenim, eğitim, bilimsel araştırma ve montaj-bakım-onarım gibi özel amaçlı seyahatler için, Akit Tarafların diplomatik ve konsolosluk temsilciliklerinden “özel meşruhatlı vize” alınması gerekmektedir.

 

Bununla beraber, Libya’ya seyahat edecek vatandaşlarımıza aşağıdaki hususların hatırlatılmasında yarar görülmüştür:

 

-          Libya’ya gelen vatandaşlarımızın (ülkeye gelen tüm yabancılar için geçerlidir)  ilk iki gün içinde en yakın polis merkezinde pasaportlarına 10.- LD tutarındaki üçgen damga tatbik ettirmeleri gerekmektedir. Otelde konaklayanlar için bu işlem, otele yerleşme sırasında hatırlatıldığı takdirde, otel tarafından yerine getirilmektedir. Aile, tanıdık veya yakınlarının yanında kalan vatandaşlarımızın üçgen damga tatbikini bizzat yaptırmaları gerekmektedir. Aksi durumda, vatandaşlarımızın Libya’dan ayrılmaları sırasında 55.- LD ceza ödemesi gerekmektedir.

 

-          90 günlük vize muafiyetiyle Libya’ya gelip daha fazla kalmak zorunda kalacak vatandaşlarımızın, Yabancılar Dairesi’nden (Cevazat) muafiyet süresi dolmadan önce mutlaka sürelerini uzatmaları gerekmektedir.

 

Saygıyla duyurulur.

T.C. Trablus Büyükelçiliği

 

Libya'ya vizesiz girişle ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.libyatr.com/libyaya-vizesiz-giris.htm

 

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi