TÜRKİYE’DEN, LİBYA’DAN SONRA IRAK’A DA DEV YATIRIM

Kategoriler: HABERLER, İŞ HAYATI Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , , ,

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, son kazanılan ihalelerle birlikte, Irak'a 3,2 milyar dolar yatırım yapılacağını kaydetti.

Anadolu Ajansı'nın 21.Ekim.2010 tarihli haberine göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Global Enerji Derneği’nce organize edilen Uluslararası Enerji Kongresi’nde şöyle konuştu:

"100 Milyar Metreküplük Doğalgazı TPAO Çıkaracak"
Konuşmada, Irak’ın kuzeyindeki 3 bölgede doğalgaz sahalarının ihalesinin gerçekleştirildiğini belirten Yıldız, söz konusu 3 sahanın 2’sinin TPAO’nun önderlik yaptığı firma ve konsorsiyumların kazandığını hatırlattı. Yıldız, bunun, 100 milyar metreküplük doğalgazın TPAO olarak çıkarılması anlamına geldiğini ifade etti.

"TPAO Dünyada Giderek Büyüyor"
TPAO’nun uluslararası arenada büyümesinin temel politikalarından biri olduğunu vurgulayan Yıldız, "Irak’ta kazanılan ihaleler ile birlikte oraya yaklaşık 3,2 milyar dolarlık yatırım yapacağız. Oradan ve bir kısım gaz angajmanlarından kazandığımız parayı, yerli kaynakları arama faaliyetlerinde finansman olarak kullanacağız. Üçüncü ülkelerdeki operasyonlarımız, yurtiçi arama faaliyetlerine kaynak sağlanması açısından önemli bir unsur" dedi.

"Libya’da 6 Kuyunun Tamamında Petrol Bulundu"
Yurtdışında petrol, doğalgaz arama faaliyetlerine de değinen Bakan Yıldız, Libya’da ilk açılan 6 kuyunun tamamında petrol çıktığına işaret etti.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi