TÜRKİYE VE BAE’NİN YARDIMI LİBYA’YA ULAŞTI

Kategoriler: Diğer, HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

 

Türkiye ve Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) işbirliğiyle hazırlanan insani yardım malzemesi ile Kızılay ve BAE personelini taşıyan yardım gemilerinin akşam saatlerinde Libya'ya ulaştığı bildirildi. 
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Libya'ya yapılan insani yardımlara ilişkin bilgi notu, Başbakanlık Basın Merkezinin internet sayfasında yayımlandı. 

Bilgi notunda, "Libya'da güvenliği olumsuz etkileyen son gelişmeler çerçevesinde kamu düzeninin sağlanmasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle Türkiye'nin dost ve kardeş Libya halkına insani yardım çalışmalarına başladığı" belirtildi. 

Bu çerçevede, BAE işbirliğiyle; ilaç, tıbbi malzeme, çadır, battaniye, gıda, mobil fırın ve mobil mutfak aracından oluşan 708 ton ağırlığında ve 3 milyon 191 bin ABD Doları tutarındaki insani yardım malzemesinin 2 gemiyle Libya'ya gönderildiği bildirilen açıklamada, 13 kişilik Kızılay personeli ve 16 kişilik BAE heyetinin de yer aldığı gemilerin, bugün akşam saatlerinde Libya'nın Bingazi Limanı'na ulaştığı kaydedildi.

AA/14.03.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi