ORHANGAZİ-1 FERİBOTU DA GELDİ

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , ,

Libya'dan deniz yolculuğuyla tahliyede önemli rol oynayan İDO'ya bağlı feribotlardan Orhangazi 1'de, 460'ı Türk, 753'ü yabancı bin 213 kişiyi Marmaris Limanı'na getirdi. 

Geçen çarşamba günü yaklaşık 3 bin 100 kişiyi Marmaris'e getiren, olumsuz hava koşulları nedeniyle bekleyip Cumartesi günü tekrar Libya'ya yola çıkan İDO'ya bağlı feribotlardan Orhangazi 1 de, ikinci seferini tamamladı. Yaklaşık 30 saat süren yolculuk sonrası, Libya'nın Ras Lanuf Limanı'ndan gelen ve askeri fırkateynlerin eşlik ettiği Orhangazi 1 gemisindeki, 460'ı Türk, 753'ü yabancı bin 213 kişiyi, yine Muğla Valisi Fatih Şahin, Kızılay, AKUT, yabancı ülkelerin temsilcileri ve sağlık görevlileri karanfillerle karşıladı. 

Saat 01.00 sıralarında demirleyen gemideki yolcuların hemen tahliyesine başlanırken, acil sağlık hizmetleri de rıhtımda yapıldı. Denizci askerlerin eşyalarını taşıdığı yolcular daha sonra kendilerini bekleyen otobüslere bindirilerek istedikleri yerlere gönderildi. Evcil hayvanları bulunanların bu hayvanları da yanlarında getirdikleri gözlenirken, Türkiye'ye ilk ayak bastıklarındaki mutlulukları yolcuların gözlerinden okundu. Eşyaları taşıyan askerlerin güvenlik amaçlı eldiven ve maske taktıkları da dikkatleri çekti. Bu arada, yabancı uyruklu yolcuların çoğunluğunu 425'i Taylandlı olmak üzere Çin, İtalyan, Finlandiya, Filistin gibi 18 ayrı ülkenin vatandaşları olduğu açıklandı. 

YAKLAŞIK 9 BİN 500 KİŞİ LİMANA GETİRİLDİ 

Bu son seferlerle bin 623'ü yabancı, 926'sı Türk olmak üzere toplam 2 bin 539 yolcu Marmaris'e getirilmiş oldu. Yolculardan pasaportu bulunmayan 164 yabancı işlemleri yapılmak üzere polis merkezine götürülürken, çeşitli suçlardan aranan 10 Türk gözaltına alındı. Feribotların gelmesiyle bir hafta içinde Marmaris Limanı'na ikisi askeri 6 gemi gelirken, yaklaşık 9 bin 500 kişinin tahliyesi gerçekleştirilmiş oldu. İDO'ya ait iki feribotun, gerekli bakım işlemlerinin ardından İstanbul'a gidecekleri kaydedildi.

DHA/02.03.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi