ÖDÜL, NEDEN ERDOĞAN’A VERİLDİ?

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , , ,

Erdoğan ödülünü, Radisson Oteli'nde gerçekleştirilen bir törenle rahatsızlığından dolayı programa katılamayan ödül komitesi başkanı Cezayir eski Cumhurbaşkanı Ahmet bin Bella'nın yerine komite yöneticileri takdim etti.

CHA’nın 29.Kasım.2010 tarihli haberine göre, Kur'an-ı Kerim okunarak başlanan ödül töreninde Erdoğan için övücü ifadeler kullanıldı. Yapılan konuşmalarda ödülün "olağanüstü bir insana verildiği" belirtilirken, Erdoğan'ın çok tehlikeli tarihi bir dönemeçte ülkesini devralıp düzlüğe çıkardığı ve bunları fikirlerini ve asaletlerini muhafaza ederek yaptığı ifade edildi. Başbakan Erdoğan için ayrıca "Bir yıldız gibi kendisi, ülkesinin ve uluslar arası siyasetin bir yıldızı oldu. Kendisi çok cesur olarak tanınmaktadır." ifadeleri kullanıldı. Ödülün Erdoğan'a cesur tutumundan ve Filistin konusundaki tutumundan dolayı verildiği dile getirildi.

Ödül Komitesi, Erdoğan'ı ayrıca şu sözlerle övdü: "Biz, bu büyük adamın aslında yaşam tarihine baktık ve gördük ki kendisi sabırla, dirayetle yolunu çizdi. Çalışma hayatının zorluklarını biliyordu. Bir yıldız gibi kendisi, ülkesinin ve uluslar arası siyasetin bir yıldızı oldu. Kendisi çok cesur olarak tanınmaktadır. Uluslararası siyasette de cesur davranışlarıyla bilinmektedir. Bu aslında doğruluğunu, güvenilirliğini, şeffaflığını ve açık gönüllülüğünü ortaya koymuştur. İktidarın geçici olduğunu her zaman söylemiştir. Adalet kavramından yola çıkarak herkese, adalet, kalkınma, güvenlik istemektedir. Kendisi de çok iyi bilmektedir ki güvenlik olmazsa kimse rahat uyuyamaz. Onun için kendisi adaletin savunucusu olmuştur. Zulme, çifte standartlara karşı gelmiştir. Yunus Emre'yi kendisine örnek almıştır. Biz yaradılanı, yaradandan ötürü severiz. Bir müminin sıfatlarını kendisinde gördük. Kendisi bu karakterleriyle istisnai bir şahsiyettir. Değişim savaşı veriyor ve bunu halkı için yapıyor. Kendisi bu ödülü hak etmektedir. Daha önce bu ödülü verdiklerimiz de bunu hak etmişlerdir. Fidel Castro, Ahmet Bin Bella, Hugo Chavez, Daniel Ortega, Mandela bir dizi fikir adamları da isimlere verilmiştir bu ödül."

Törende konuşan Dr. Muhammed Ahmet Şerif de Erdoğan için şu ifadeleri kullandı: "Sayın Erdoğan'ın Filistin konusunda tutumları açıktır. Filistin halkının karşı karşıya kaldığı zulme karşı onları savunması, aynı zamanda ülkesinde kalkınmanın gerçekleştirilmesi, fakirlere yardımcı olması, ekonomik alanda, iş alanında ve diğer alanlarda yapmış olduğu atılımlar, çalışmasından dolayı bu ödüle layık görülmüştür.

Ardından Erdoğan'a ödülü takdim edildi. Ödülünü aldıktan sonra Başbakan Erdoğan da bir konuşma yaptı. Başbakan Erdoğan da konuşmasına, "Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh" diyerek başladı.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi