‘NATO ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMADI’

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , ,

Fransa Dışişleri Bakanı, NATO'nun Libya lideri Muammer Kaddafi'nin silahlarını etkisiz hale getirmek ve sivil halkı korumak konusunda üzerine düşenleri tam olarak yapmadığını söyledi.

Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe, France Info radyosuna yaptığı açıklamada, "NATO askeri operasyonların liderliğini almak istedi, bunu kabul ettik. Bugün rolünü üstlenmeli, yani Kaddafi'nin orada halkı bombalamak için ağır silahları kullanmasını önlemeli" dedi.

NATO'nun bunu yapıp yapmadığına ilişkin soru üzerine Juppe, "Yeterince değil. Bunu, bugün Lüksemburg'daki, perşembe ve cuma da Berlin'deki Kuzey Atlantik Konseyi'nin dışişleri bakanları toplantısında dile getireceğiz" diye konuştu.

"NATO'nun rolünü üstlenmesini, halkı korumasını, bugün Misrata kentini bombalayan ağır silahların etkisiz hale getirmesini istediklerini" belirten Juppe, insani yardımın artırılması için büyük çaba gösterilmesi gerektiğini de vurguladı. Juppe, Libya Temas Grubunun yarın Katar'ın başkenti Doha'da toplanacağını hatırlattı.

 

NTVMSNBC/12.04.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi