MÜBAREK VE KADDAFİ SUDAN’A GİDİYOR

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: ,

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ve Libya Cumhurbaşkanı Muammer Kaddafi'nin, Güney Sudan'da yapılacak olan halkoylaması öncesinde Hartum'a giderek, Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir ile görüşecekleri bildirildi.

Mısır'ın resmi Nil  televizyonunun, Sudan resmi haber ajansı Suna'ya dayandırdığı  haberinde, Mübarek ve Kaddafi'nin Salı günü Sudan'ın başkenti Hartum'a yapacakları ziyarette, Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir ile birlikte Güney Sudan'da 9 Ocak'ta yapılması planlanan halkoylaması  konusunu ele alacakları belirtildi.

İki  liderin de Sudan'a komşu ülkelerin cumhurbaşkanları olmasının bu ziyaretin önemini daha da arttırdığına vurgu yapılan haberde, geçen pazar günü Mübarek ile Kaddafi'nin bir telefon  görüşmesi yaparak, Sudan ile ilgili  görüş alış verişinde bulundukları ifade edildi.

Güney Sudan'ın kuzeye bağlı kalıp kalmayacağının oylanacağı halkoylaması il ilgili gelişmeler, bölge ülkeleri tarafından da  yakından  izleniyor. Mısır, güney ve kuzey Sudan'daki taraflara ayrılmak yerine konfederasyon kurmalarını önerirken, Libya da Sudan'ın ikiye bölünmesine sıcak bakmıyor.

 

(AA/20.Aralık.2010)

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi