LİBYA’DAN TAHLİYELER

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

Libya'nın Misurata Limanı'ndan yola çıkan Panama bandıralı yük gemisi "Captain Eglio" ile yaklaşık 3 gün süren yolculuğun ardından Marmaris'e ulaşan 822 Suriyeliden 334'ü Hatay'ın Yayladağı ilçesi Gümrük Kapısı'ndan ülkelerine gitti. 

Gemiyle Muğla'nın Marmaris ilçesine oradan da 7 otobüs ile Hatay'ın Yayladağı ilçesine gelen Suriyeli kafileyi, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ile Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat çiçeklerle karşıladı. 

Vali Yardımcısı Mardinli, dost ülkenin vatandaşlarına gereken tüm kolaylıkların gösterildiğini belirterek, "Libya'dan deniz yoluyla Marmaris'e gelen Suriyeli vatandaşlar, oradan karayolu ile sağ salim Yayladağı Gümrük Kapısına geldiler. İlk olarak gelen 334 kişiyi hemen ülkelerine teslim edeceğiz. Daha sonra diğer kafilenin de en iyi şekilde ülkelerine gitmeleri konusunda gerekli desteği vereceğiz. Hepsine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi. 

Suriyelileri teslim almaya gelen Lazkiye Valisi Riyad Hicap ve Lazkiye Emniyet Müdürü General Kemal Futeyh, tampon bölgede Türk heyeti ile buluştu. 

Lazkiye Valisi Hicap, Türkiye'den büyük yardım ve destek gördüklerini, bu ilişkilerin her alanda devam edeceğini, vatandaşlarına kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşadığını belirtti. Hicap, tüm Türk yetkililerine teşekkür etti. 

Suriye heyeti daha sonra Vali Yardımcısı Mardinli ve Türk heyetini VIP salonunda bir süre ağırladı. Diğer kafilenin gece geleceği de öğrenildi. 

AA/05.03.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi