LİBYA’DA SICAK SAATLER

Kategoriler: Diğer, HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

Libya'nın ikinci büyük kenti Bingazi'de polis ile göstericilerin arasında çıkan çatışmalarda, 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 

Bir sağlık yetkilisinin verdiği ve Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyf El İslam'a yakın Quryna gazetesinin de doğruladığı habere göre, Bingazi'de, Kaddafi iktidarına karşı çıkan protestocular ile polis arasında çıkan çatışmalarda 7 gösterici hayatını kaybetti. 

Dün başlayan ve ülkenin 4 kentine sıçrayan protestolar sırasında meydana gelen şiddet olaylarında toplam en az 14 kişinin öldüğü belirtilmişti. 

-LİBYA'DA İSYANCILAR YİNE SOKAKLARDA-

Libya'nın doğusundaki Bingazi'de binlerce hükümet karşıtı protestocunun sabah saatlerinde toplandığı bildirildi. 

Ülkenin ikinci büyük kenti Bingazi yakınlarında, 5 kişinin öldüğü belirtilen El Bayda kasabasında ise protestocuların caddelerde kamp kurmak için çadırlar getirdikleri kaydedildi. 

Bu arada Libya devlet televizyonu, Kaddafi yanlıların da sokaklara çıktığını ve liderlerini destekleyen sloganlar attıklarını bildirdi. 

BBC radyosunun görgü tanıklarına dayanarak verdiği haberde ise 40 yıldır iktidarda olan Muammer Kaddafi'ye karşı düzenlenen dünkü protestolarda ölenlerin sayısı 10 olarak açıklandı. Ancak medya üzerindeki sıkı kontrolün şiddetin boyutlarının tam olarak belirlenmesini zorlaştırdığı, bazı sosyal iletişim ağlarında, gösterilerde ölenlerin sayısının 50'ye yakın olduğu belirtiliyor. 

Dünkü protestolarda güvenlik güçleriyle çıkan çatışmalarda ölenler için bugün cenaze töreni düzenleneceği, törenlerde olayların şiddetlenebileceğinden endişe edildiği ifade edildi. 

Öte yandan Libya'da yayımlanan Kurna gazetesi, bölgedeki güvenlik şefinin, El Bayda'daki can kayıpları nedeniyle görevinden alındığını yazdı.

 

AA/18.02.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi