LİBYA’DA ÇİFTE VERGİ SORUNU

Kategoriler: HABERLER, İŞ HAYATI Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , , , , ,

 Türkiye ile Libya arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması Türk müteahhitlerinin vergilendirilmesindeki istisna süresindeki anlaşmazlık nedeniyle imzalanamıyor.

Anadolu Ajansı’nın 26 Mayıs 2010 tarihli haberine göre, Türkiye ile Libya arasındaki Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması görüşmeleri, bu ülkede iş yapan Türk müteahhitlerinin vergilendirilmesindeki görüş ayrılıkları yüzünden sonuçlandırılamıyor.

Libya, bu ülkede inşaat faaliyetinde bulunan Türk müteahhitlerin hak edişlerinin vergilendirilmesinde en fazla 3 aylık bir istisna isterken, Türkiye ise söz konusu sürenin uluslararası standartlara uymadığını ve müteahhitleri çifte vergilemeden kurtaramayacağını ileri sürerek, sürenin en az 6 ay olması gerektiğini belirtiyor.

Türk yetkililer, dünya genelindeki Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmalarında bu sürenin genellikle 12 aydan başladığına dikkat çekiyor ve Libya'da iş yapan Türk müteahhitlerin üstlendikleri işleri 3 ayda bitirmesinin söz konusu olmadığını ifade ediyor. Yetkililer, Libya'nın 3 ay şartının, müteahhitlerin tümünün bu ülkede vergilendirilmesi sonucunu doğuracağını belirtiyor.

LİBYA EN ÇOK İŞ ÜSTLENİLEN 2. ÜLKE

Bu arada Türk müteahhitleri Libya'da sadece geçen yıl tutarı 3 milyar 866 milyon 230 bin 190 dolar olan 40 proje üstlendi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi