LİBYA’DA TÜRKİYE’Yİ PROTESTO

Kategoriler: Diğer, HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , , , ,

 

  

 Türkiye'nin   Bingazi   Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup doktor ve hemşire, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın  Libya  halkının yanında yer almadığı iddiasıyla protesto gösterisinde bulundu. 

17 Şubatta  Kaddafi  yönetimine karşı ayaklanan muhaliflere, Türkiye'nin yeterli desteği vermediğini öne süren gruplar, Elmuruc Caddesi'ndeki Türkiye Başkonsolosluğu önünde iki gündür protesto gösterisi düzenliyor. 

Dünkü gösterilerde konsolosluğa saldıran ve tabelalarını söken kalabalık, gece geç saatlere kadar eylemlerini sürdürürken, bugün de sağlık çalışanları protesto gösterisinde bulundu. 

Ellerindeki muhaliflere ait bayraklarla konsolosluk önünde toplanan beyaz önlüklü doktor ve hemşireler, hazırladıkları Türkçe, Arapça ve İngilizce yazılı pankartlarla Türkiye'yi protesto etti. 

Gösteriye katılan sağlıkçılar, "Halkımız ölüyor herkes tehlikede, Müslüman alemi neredesiniz", "Meclis Elvatan bizim tek temsilcimiz", Türk kardeşlerimiz neredesiniz", " Kaddafi  bir kişi, halk 6 milyon", "Tayyip Erdoğan yerini belirle", "Halk Fransa bayrağını taşımaktansa, Türk bayrağını taşımak isterdi" yazılı pankart ve dövizler taşıdı. 

Çeşitli sloganlar atan ve amaçlarının seslerini Türk halkı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmak olduğunu bildiren sağlık çalışanları, Başbakan Erdoğan'ın Libya halkının yanında yer alarak,  Kaddafi  güçleri ile mücadeleye destek vermesini istedi. 

Yaklaşık 2 saat süren gösteri olaysız sona erdi. 

 

 

AA/06.04.2011

 

  

 

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi