‘LİBYA YENİ BİR SOMALİ OLABİLİR’

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

Libya Dışişleri Bakanı, bölgede çatışmaların sürmesi halinde ülkesindeki durumun Somali'de yaşananlara bezeyeceğini söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere'ye sığınan Libya’nın eski Dışişleri Bakanı Musa Kusa, ülkesinde yaşananlar hakkında uyarılarda bulundu. BBC’ ye konuşan Kusa, "Buradan Libya ile ilgili herkese ve Libya'daki taraflara sesleniyorum: Ülkeyi bir iç savaşa sürüklemeyin, çatışmaların uzaması ve ülkenin kan gölüne dönmesi halinde, Libya yeni bir Somali'ye dönüşür" dedi.

"Libya'nın bölünmesini reddediyoruz" diyen Kusa ülkesinin bütünlüğünün korunmasının yaşanan  sorunun çözümü için büyük önem taşıdığını vurguladı. 

 

'YABANCI DELGASYON İSTEMİYORUZ' 
Geçtiğimiz cuma günü AB, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’a aralarında askeri yöntemin de bulunduğu bütün yöntemleri destekleyerek Misrata'da sıkışmış olan 300 bin kişiye insani yardım ulaştırmak için harekete geçmeye hazır olduğunu belirtmişti. Bu gelişme üzerine Libya Dışişleri Bakanlığı Misrata'ya gidecek yabancı yardımlara karşı çıkılacağını duyurdu. Yapılan açıklamada "Misrata'ya insani yardım maskesi altında yaklaşacak olan her türlü delegasyonun, sert bir direnişle karşılaşacaktır" ifadelerine yer verildi.

 

SADECE KIZILAY VE KIZILHAÇ'A ONAY
Bununla birlikte Libya resmi haber ajansı Jana, Libya hükümetinin Misrata'ya yönelik Kızıl Haç ve Kızılay örgütlerinin insani yardımlara onay verildiğini, diğer kurumlardan gelen yardımlarınsa  kabul edilmeyeceğini duyurdu.

 

NTVMSNBC/12.04.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi