LİBYALI GENÇLER MOZAİK YAPIMINI ÖĞRENECEK

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: ,

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitimler Kursları (GAMEK), mozaik sanatını uluslararası düzeyde tanıtmak için Zeugma Mozaik Projesi başlattı. 

GAMEK'in ev sahipliğinde, Özel Sanko Anadolu ve Özel Koç Lisesi ortaklığında yürütülen 'Zeugma Mozaik Projesi' için ilk atölye çalışması da Hakan Özcan Gençlik Merkezi Mozaik Okulunda gerçekleştirildi. 

Proje kapsamında Gaziantep Mozaik Müzesini gezen öğrenciler, Hakan Özcan Gençlik Merkezi Mozaik Okulunda mozaik, yapım teknikleri ile ilgili bilgiler alarak uygulamalar gerçekleştirdiler. 


 

GAMEK Genel Koordinatörü Ersan Aktaş, "Her geçen gün önemi biraz daha anlaşılan mozaik sanatı, Gaziantep için önemli bir değere sahip. Dünyaca ünlü mozaiklerimizi tanıtmak için çeşitli kurum ve kuruluşlarla ortak eğitim projeleri gerçekleştiriyoruz.

Bu kapsamda GAMEK ve Özel Sanko Okulları işbirliği ile yürüttüğümüz eğitim projemize 8-11 Nisan 2011 tarihlerinde, aralarında Mısır, Macaristan, İtalya, Rusya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Zimbabwe, İsviçre, İsrail, Libya, Polonya, Bosna, İspanya, Bahreyn, Bulgaristan, Tanzanya, Romanya ve Tunus'tan 32 okulun 130'un üzerinde öğrenci ve öğretmen de katılacak" dedi. 

 

(AA/07.12.2010)

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi