LİBYA’DA YAŞANAN KONUT İNŞAATLARI VE ŞİRKET ŞANTİYELERİ İŞGALLERİNE İLİŞKİN DUYURU

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: ,

 

http://www.libyatr.com/devlet-konutlarina-vatandas-eli.htm” başlıklı yazımızda da belirttiğimiz olaylarla ilgili olarak T.C. Trablus Büyükelçiliğimizin yayınladığı duyuru şöyledir:

 

14 Ocak 2011 tarihinden bu yana, Libya’nın birçok yerleşim bölgesindeki toplu konut inşaatları ile bazı yerlerdeki firmaların inşaat şantiyeleri bir kısım Libya vatandaşlarınca işgal edilmiş, araç ve malzeme parkları talan edilmiş, bazı firmaların ofislerinde de hırsızlık vakaları yaşanmıştır.

 

Yaşanan sorunlar çerçevesinde, işgallerin başladığı ilk dakikalardan itibaren, Büyükelçiliğimizce ve Bingazi Başkonsolosluğumuzca, Libyalı resmi makamlar nezdinde sürekli olarak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin emniyet altına alınması için yazılı ve sözlü girişimlerde bulunulmaktadır.

 

Genel itibariyle, yerleşim yerlerini işgal eden Libya vatandaşlarının, şirketlerde/şantiyelerde çalışan vatandaşlarımıza zarar vermedikleri, ev ve/veya eşya kapma sırasında sadece kendi aralarında bir takım kavgalar yaşandığı gözlemlenmiş olmakla birlikte, her ihtimale karşı vatandaşlarımızın mümkünse bu ortamlardan uzak durmaları önemle tavsiye edilir.

 

Bunun yanı sıra, binaları, şantiyeleri veya konutları işgal, talan veya hırsızlık vakalarına maruz kalan şirketlerimizin ve özellikle Libya’daki vatandaşlarımızın güvenliğini ilgilendiren durumlarda tüm vatandaşlarımızın vakit kaybetmeden, Büyükelçiliğimiz Başkâtibi Ertuğrul Demirci’ye 091.831.28.71 numaralı cep telefonundan bilgi vermeleri, Büyükelçiliğimizce ilgili Libya makamları nezdinde vakitlice girişimde bulunulmasını teminen önem arz etmektedir.

 

Saygıyla duyurulur.

T.C. Trablus Büyükelçiliği

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi