‘LİBYA’DA ANLAŞMA İMKANSIZ’

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: ,

Getirdikleri ateşkes önerisi isyancılar tarafından reddedilen Afrika Birliği, yayınladığı bir bildiriyle “Libya’da tarafların anlaşmasının imkansız olduğunu” duyurdu.

Birçok devlet başkanından oluşan Afrika Birliğiheyeti hazırladıkları ateşkes planını dün hem Kaddafi’ye hem de isyancılara sunmuşlardı. Getirdikleri ateşkes önerisi Kaddafi tarafından kabul edilen ancak isyancılarca reddedilen Afrika Birliği ziyaretlerini bugün yayımladıklar bir bildiriyle değerlendirdi.

Bildiride, asıl mesele olan çatışmaların sona ermesinde anlaşmaya varmanın mümkün olmadığı belirtildi. "Ülkenin çıkarı ile adil ve kalıcı siyasi çözümün bulunması ve hayata geçirilmesine yardım için, Libya lideri Muammer Kaddafi yönetimine karşı oluşturulan ulusal konseye tam işbirliği çağrısı" da bildiride vurgulandı.

Ateşkes önerisini Muammer Kaddafi kabul etse de muhaliflerin lideri Mustafa Abdülcelil, Afrika Birliği heyeti ile görüşmesinden sonra, Kaddafi'nin gidişini öngörmeyen her türlü arabuluculuğa karşı olduklarını belirtmişti. Abdülcelil, Kaddafi'nin iktidardan gidişini öngörmediği gerekçesiyle derhal ateşkes ilan edilmesini de içeren Afrika Birliği'nin yol haritasını reddettiklerini de söylemişti.

 

ÇATIŞMALAR DURMUYOR
Libya’da çatışmalarsa tüm şiddetiyle devam ediyor. Ecdebiye kentinde Libyalı muhaliflerle Kaddafi'ye bağlı güçler arasında çıkan çatışmalarda 3 kişi öldü. Reuters muhabiri, kentteki çatışmalarda ölen muhalifilerin cesetlerinin, bu sabah Ecdebiye hastanesine getirildiğini söyledi

Libya devlet televizyonu ise NATO uçaklarının bugün başkent Trablus’a düzenlediği saldırılarda çok sayıda sivil ve polis memurunun öldüğünü duyurdu. Kanal, ölü sayısı hakkında detaylı bilgi vermedi.

 

NTVMSNBC/12.04.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi