LİBYA’DA ABD SAVAŞ UÇAĞI DÜŞTÜ

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , ,

Şafak Yolculuğu operasyonunun dördüncü gününde bir ABD jetinin düşürüldüğü iddia edildi. Kaddafi ise muhaliflere saldırıyı sürdürüyor.

Libya’ya karşı başlatılan ‘Şafak Yolculuğu’ operasyonu dördüncü gününe girerken koalisyon güçlerinin ilk kaybının yaşandığı iddia edildi. İngiliz Daily Telegraph gazetesi ABD'ye ait bir F-15E uçağının düştüğünü iddia etti. Libya'daki muhabirlere dayandırılan haberde ABD yetkililerinin konuyla ilgili henüz yorumda bulunmadıkları belirtildi.  

Kaddafi'nin muhaliflere saldırıları ise devam ediyor. Bugün El Cezire televizyonu Kaddafi yanlılarının tank ve ağır silahların eşliğinde Zintan kasabasına saldırdığını duyurdu. Televizyon Kaddafi güçlerinin kasabayı kuşatmaya çalıştığını bildirdi.

Dünden beri Misrata'da yaşanan çatışmalar ise şiddetleniyor. Kaddafi güçleri bugün kenti tank ateşine tutmaya başladı. Misrata'da bulunan isyancılar keskin nişancıların da saldırılara katıldığını ve saldırılarda 4 çocuğun öldüğünü idia etti. Dünden beri devam eden çatışmalarda 40 kişinin öldüğü bildiriliyor.  

-MUHALİFLERE SERT UYARI- 
Bu arada Libya hükümetinden muhaliflere sert bir uyarı geldi. Hükümet sözcüsü, muhalifler hava saldırılarını fırsat bilip Trablus'a ilerlerse cevap vereceklerini açıkladı.

-ŞAFAK YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR- 
Koalisyon güçlerinin saldırıları ise sürüyor. Saldırılarda dün gece yine başkent Trablus’u havadan vurdu. Kentin 10 km. doğusundaki Busetta deniz üssü de dün gece vurulan hedefler arasındaydı. Bingazi yakınlarında da Kaddafi güçlerine ait iki hava savunma üssündeki radarlar imha edildi.

Koalisyon güçlerinin savaş uçaklarının, son 24 saatte Libya'ya, 80 saldırı amaçlı uçuş yaptığı ve 12 füze fırlatıldığı açıklandı. Hedefler arasında yine Kaddafi'nin karargahı da vardı. Sığınakta saklanan Kaddafi'nin, saldırıdan etkilenmediği tahmin ediliyor.

Kaddafi yönetimi, koalisyon güçlerinin saldırılarında, 60 kişinin hayatını kaybettiğini, Sirte havaalanı ve limanlara düzenlenen saldırıların da ciddi can kaybına yol açtığını ileri sürüyor.

 

NTVMSNBC/22.03.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi