KRİZ AŞILDI: LİBYA NATO’NUN!

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , , , ,

Libya operasyonunun NATO şemsiyesi altına kaydırılmasıyla ilgili yaşanan kriz aşıldı.

"ABD, İngiltere ve Fransa’nın başı çektiği koalisyon güçleri, Libya’ya yönelik operasyonu en kısa sürede NATO’ya devredecek."

Bu açıklamayı, akşam saatlerinde ABD Başkanı Barack Obama’nın sözcüsü yaparken, dakikalar sonra da Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’dan teyit geldi.

Böylelikle, başta Türkiye’nin kaygıları nedeniyle NATO’da yaşanan Libya operasyonuyla ilgili kriz aşılmış oldu. Libya'ya yönelik operasyonun başladığı 19 Mart'tan bu yana NATO içinde süren tartışmalar sona erdi.

 

Libya hava sahasının uçuşa yasak bölge ilan edilmesine yönelik başında ABD, İngiltere ve Fransa'nın olduğu koalisyon güçlerinin operasyonları NATO'ya devredilecek.

Konuyla ilgili açıklama Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'dan geldi. Bakan'dan kısa süre önce de ABD Başkanı Barack Obama'nın sözcüsü aynı yönde açıklamada bulundu.

Öte yandan, TSK'ya ait unsurların Libya'ya yönelik operasyonda kullanılması için hükümete yetki veren tezkerenin Meclis Genel Kurulu'ndan geçmesinden kısa süre sonra da, Davutoğlu'nun ABD, İngiltere ve Fransa dışişleri bakanlarıyla dörtlü görüşme gerçekleştirdiği belirtilmişti. 

 

NTVMSNBC/24.03.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi