KONSOLOSLUK HİZMETLERİ HAKKINDA DUYURU

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: ,

Libya’da yaşayan vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesindeki işlemlerinin yürütülmesine ilişkin verilen hizmetten memnun olup olmadıklarını Büyükelçiliğimize bildirebilecekleri daha önce duyurulmuştu.

Yapılan duyurudan bu yana, vatandaşlarımızın sınırlı düzeyde kalan geri dönüşleri Büyükelçiliğimizce değerlendirilmiş ve gerekli işlemler yapılmıştır.

Kuşkusuz Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesinin amacı vatandaşlarımıza güler yüzle en iyi ve hızlı şekilde yasalar çerçevesinde hizmet vermektir. Bu itibarla Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi personelimiz, vatandaşlarımıza güler yüzlü ve yapıcı davranmakla yükümlüdürler.

Bu kapsamda, münferit başvurularda, pasaport itası veya pasaport temdit işlemlerinin aynı gün içinde tamamlanması esastır. Şirketler aracılığıyla yapılan toplu başvurularda ise makul bir sürenin gerekebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi personelimizin vatandaşlarımıza karşı tavır ve davranışları hakkındaki görüş, öneri ve şikâyetlerin Büyükelçiliğimize (personelin adı, olayın tarihi ve yaşanan olay açıklanarak) bildirilmesi, daha iyi hizmet verilebilmesini teminen sorunların tespit ve çözümüne katkı sağlayacaktır.

Bu nedenle, Konsolosluk Şubesine ilişkin görüş ve şikâyetlerin, doğrudan Büyükelçiliğimizin turkemb.tripoli@mfa.gov.tr mail adresine ya da 021.340.11.40 numaralı telefondan Büyükelçilik Kançılarya Amiri Ertuğrul Demirci’ye iletilmesi önem arz etmektedir.

Vatandaşlarımızca bildirilen olumlu ve/veya olumsuz görüş ve şikâyetler, bizzat Büyükelçi tarafından değerlendirilecektir.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Trablus Büyükelçiliği

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi