KADDAFİ 1 MİLYON KİŞİYE SİLAH DAĞITACAK

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

Ülkesine karşı başlatılan operasyondan sonra konuşan Libya lideri Kaddafi, batılı güçlere meydan okudu.

Libya'ya askeri müdahale dün akşam başlarken, Kaddafi operasyona halka silah dağıtarak karşılık veriyor. Libya'nın resmi haber ajansı  Jana, önümüzdeki saatlerde 1 milyondan fazla kişiye silah dağıtılacağını bildirdi. Haber, Libya Savunma Bakanlığı'na dayandırıldı.

Öte yandan Muammer Kaddafi, ülkesine karşı operasyon başlatan ülkelere meydan okumaya devam ediyor.

Kaddafi, Fransa, İngiltere ve ABD tarafından bombardımanın dün başlatılmasından sonra televizyonda bugün yayımlanan ikinci açıklamasında, "Libyalılar şimdi silah taşıyor. Mitralyöz, bomba ve tabanca bütün Libyalılara dağıtıldı" diye konuştu.

 

Petrol kaynaklarının sömürülmesine izin vermeyeceklerini belirten Libya lideri, Batılıların başarısız olacağını, silahlı kuvvetlerinin ise zafer kazanacağını ifade etti. Kaddafi, bütün Libyalıların ülkelerini savunmak için silahlı olduklarını belirterek, "Toprağımızı terk etmeyeceğiz ve ülkemizi kurtaracağız" dedi.

-'UZUN BİR SAVAŞ OLACAK'-
Uzun bir savaş olacağı öngörüsünde bulunan Libya lideri, "Haçlı koalisyonunun hainlerini ve işbirlikçilerini yok edeceklerini" ifade etti. Yabancı ülkelerle işbirliği yapan kim olursa olsun "bitirileceğini" kaydeden Kaddafi, "Bütün hainleri, Haçlı ülkeleri Fransa, İngiltere ve ABD'nin Bingazi ya da başka yerdeki işbirlikçilerini bitireceğiz" diye konuştu.

"Biz muzafferiz, siz mağlup. Savaş alanından çekilmeyeceğiz, çünkü toprağımızı ve onurumuzu savunacağız" diyen Kaddafi, bütün Libyalıların "şehit olarak ölmeye hazır" olduğunu belirtti.
Libya lideri, sözlerini, "Savaşacağız, toprağımızı size bırakmayacağız. Geniş bir cephede çarpışacağız ve teslim olmayacağız" diye sürdürdü.

Koalisyon güçlerini "terörist, barbar ve canavar" olarak nitelendiren Kaddafi, "Haçlı ülkelerinin Libya'nın petrolünden faydalanmasına izin vermeyeceklerini" ifade etti. Kaddafi, "Aklın yoluna dönün ve her ne olursa olsun yenileceğinizi düşünün" dedi.

 

-'İKİNCİ HAÇLI SEFERİ'-
Kaddafi operasyonun başlamasından hemen sonra yaptığı açıklamada, harekatı "ikinci Haçlı seferi" olarak nitelendirmişti.

 

NTVMSNBC/20.03.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi