KADDAFİ ÇADIRIYLA ROMA’YA GELİYOR

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Bodhisattva | Etiketler: , ,

muammer kaddafi roma

Libya lideri Muammer Kaddafi, yine çadırıyla birlikte Roma'ya geliyor.

Pazartesi günü İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'yle birlikte İtalya-Libya Dostluk Anlaşması'nın ikinci yıl dönümünü kutlayacak olan Kaddafi'nin çadırının, başkentin ünlü parklarından Villa Pamphili'ye kurulacağı açıklandı.
Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Kaddafi, Pazartesi günü Roma'da yapılacak kutlama öncesinde hazırlanan yeni Libya pasaportlarında Berlusconi'nin görüntülendiği bir karenin de yer alacağını duyurdu. Libyalıların yeni pasaportlarının sayfaları, Kaddafi'nin yaşamından çeşitli görüntülerle süslenecek. Kaddafi ile Berlusconi'nin 2008'de Libya'nın Bingazi kentinde İtalya-Libya Dostluk Anlaşması'nı imzalamalarının ardından el sıkıştıkları karenin de yeni pasaportların sayfalarında yer alacağı bildirildi.
İtalya'yı son iki yıl içinde dördüncü kez ziyaret edecek olan Kaddafi, Roma'ya bu kez kadın korumaları olan amazonlar ve ünlü bedevi çadırının yanı sıra 30 kişilik bir atlı folklor ekibini de beraberinde getirecek. Libya'dan getirilen ekibin, Roma'da İtalyan jandarmasına ait Tor di Quinto Kışlası'nda Berlusconi tarafından Kaddafi onuruna verilecek 800 kişilik akşam yemeği sırasında, Arap atlarıyla davetlilere gösteri yapacağı belirtildi.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi