KADDAFİ’NİN 40. İKTİDAR YILI YEMEĞİ RİXOS’TAN

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

Kaddafi, Libya devrimi kutlama yemeğini veren Fettah Tamince’nin oteli Rixos’u, 40’ıncı iktidar yılı kutlaması için de çağırdı. 560 kişilik Rixos ekibi Ankara gemisiyle giderek mutfak kurdu.

Milliyet.com.tr’nin 1. Eylül.2010 tarihli haberine göre, Libya’da Albay Muammer Kaddafi’nin konaklama hizmetini Fettah Tamince’ye ait Rixos grubu sağlıyor. Rixos Belek Genel Müdür Yardımcısı Uğur İncesu, “Trablus’a 560 kişilik bir ekiple geldik. Günlük ortalama 5 bin kişiye yemek çıkarıyoruz. Yemeklerde Türk mutfağı ağırlıkta” dedi.
İncesu, “Kutlamalar nedeniyle Trablus’a gelen devlet başkanlarına ve üst düzey yetkililere tahsis edilen yüz civarındaki villada da yeme içme hizmetleri elemanlarımız tarafından veriliyor” diye konuştu. İncesu, haziran sonunda Libya’nın Sirte kentinde
Afrika Birliği Zirvesi sırasında sundukları hizmetin Libyalı yetkililerden büyük takdir topladığını belirterek, “Trablus’ta Libya devriminin 40. yıl dönümünde de aynı hizmeti sağlamamız istendi. Dolayısıyla bu, Libya ile yaptığımız ikinci önemli iş” dedi.

Ankara gemisiyle gittiler
Trablus’a Ankara gemisini kiralayarak geldiklerini anlatan İncesu, “Trablus’ta tüm oteller zaten dolu vaziyette. Gemiyle gelerek personelimizin konaklama sorununu da çözmüş olduk. Uluslararası nitelik taşıyan bu kutlamalar sırasından, Afrika başta olmak üzere dünyanın muhtelif ülkelerinden gelen heyetleri Türk mutfağının lezzetiyle tanıştırmaktan da ayrıca mutluyuz” diye konuştu.

 

24 ayar altınlı tatlı sunacak
Trablus’taki Rixos ekibinde mutfak direktörü olarak görev yapan Veli Bayraktar da, Libya devriminin 40. yıl dönümünde üst düzey konuklara ikram edilmek üzere 24 ayar altınla kaplanmış bir özel tatlı hazırladıklarını anlattı. Bayraktar, “Bu, kestane ezmesi ve hafif baharatlar eşliğinde hazırladığımız özel bir kek. Kullandığımız altın
kaplama yenilebiliyor. Kutlamalar için hazırlanan bu özel tatlı, karamel ile kaplanmış kestane taneleri ve kırmızı orman meyveli saboyen eşliğinde sunuluyor” dedi.

 

Liderler iftarında Türk yemekleri
İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin önceki gün Kaddafi ile buluşması sırasında Trablus’ta verilen yemeği kendilerinin hazırladığını ifade eden Mutfak direktörü Veli Bayraktar, şöyle dedi:
“Kaddafi’nin Afrika liderleri için vereceği iftar içinse düğün çorbası, içli köfte, peynirli su böreği, patlıcanlı balık ve kuzu filetosundan oluşan bir menü hazırladık.”
Mutfak direktörü Bayraktar’ın verdiği bilgiye göre Kaddafi’nin iktidara gelişinin 40 yılı kutlamalarının zirvesini oluşturacak 1 Eylül gecesinde yaklaşık bin kişiye verilecek olan açık büfe gala yemeği de Rixos ekipleri tarafından hazırlanacak ve seçkin davetlilere sunulacak.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi