İZMİRLİ İŞADAMLARINA LİBYA HEDEFİ

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

İZSİAD'ın düzenlediği toplantıda İzmirli işadamlarıyla girişimcilik konusunda görüşlerini paylaşan işadamı Fettah Tamince, İzmir'e yatırıma da sıcak baktığını ancak bütün gün burada olmasına rağmen hangi alanlarda yatırım yapılabileceği konusunda kendisine bilgi veren kimse çıkmadığını kaydetti. Yatırım çekmek isteyen bir şehrin her türlü ortamı değerlendirmesi gerektiğinin altını çizen Tamince, Libya pazarını hedef gösterdi. 

Libya'da, daha önce yapılan feribot seferleri sayesinde İzmir'in İstanbul'dan daha çok tanındığına dikkat çeken Tamince, "Libya'nın 150 milyar Dolar fazlası var. Sadece 30 milyar Dolar dış ticaret fazlası var. Gemiyle 24 saat, uçakla 1,5 saat. Libya'da her alanda iş yapma imkanı var; hazır yemekten seraya, zeytinden turizme kadar. Bu ülkeye mutlaka gidilmeli. Bunun dışında da pilot ülke olarak seçtiğimiz pazarlara mutlaka gitmeliyiz. Aksi halde 2-3 trilyon dolarlık bir ülke haline gelemeyiz." dedi.

İzmir'e yatırıma sıcak baktığını da belirten Tamince, hangi alanlarda yatırım yapılabileceği konusunda bilgilendirilmeyi beklediğini söyledi. Antalya'da otelleri bulunan bir işadamı olarak İzmir'in turizmde daha avantajlı olduğunu düşündüğünü belirten Tamince, kentin cazibesinin artırılması gerektiğini ve bir vizyon oluşturularak, yol haritasının çizilmesinin şart olduğunu kaydetti. İzmirli işadamlarına Libya pazarını da işaret eden Tamince, Libya'da İzmir'in İstanbul'dan daha çok tanındığına dikkat çekerek, ulaşımın rahat olduğu bu ülkede her alanda iş yapılabileceğini kaydetti.

 

(CHA/22.Aralık.2010)

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi