“İsviçre’nin Seyahat Yasağı Aşağılayıcı”

Kategoriler: ANA SAYFA, HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , ,Libya, İsviçre’nin Libyalı üst düzey yetkililer ve ailelerine koyduğu seyahat yasağının aşağılayıcı olduğunu bildirdi.

Anadolu Ajansı’nın 11.Mart.2010 tarihli haberine göre, BM’nin İsviçre’nin Cenevre kentindeki bürosunda görev yapan Libyalı temsilci İbrahim Aldredi, seyahat yasağının Avrupa ile ilişkilere büyük zarar verdiğini belirterek, İsviçre’nin Schengen anlaşmasını kendi çıkarları için kullandığını söyledi. Libya’nın BM Daimi Temsilcisi Muhammed Şalgam, Aralık 2009′da Schengen’e dahil olan İsviçre’den, Libya lideri Muammer Kaddafi ve 187 üst düzey Libyalı yetkiliye karşı uygulanan seyahat yasağının kaldırılmasını istemişti.

Muammer Kaddafi’nin oğlu Hannibal’ın Temmuz 2008′de, iki çalışanına kötü muamele ettiği gerekçesiyle İsviçre’de gözaltına alınması, iki ülke arasında krize neden olmuştu. Libya’nın iki İsviçreli iş adamının ülkeden ayrılmasını engellemesi krizi derinleştirmiş, İsviçre de üst düzey Libyalılar için kara liste oluşturmuştu. Libya ayrıca İsviçre’ye karşı topyekun ekonomik ambargo kararı almıştı.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi