“İSTANBUL’UN ŞEHİRLERİ” BELGESELİNİN GALASI

Kategoriler: Diğer, HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler:

İstanbul'un tarih boyunca etkilediği ve etkilendiği başlıca şehirleri konu alan 'İstanbul'un Şehirleri' belgeselinin galası, TİM Maslak Show Center'da yapıldı.

İstanbul 2010 AKB projeleri kapsamında GENAR tarafından yapımı üstlenilen 'İstanbul'un Şehirleri' belgeseli, İstanbul'un tarih boyunca etkilediği ve etkilendiği başlıca şehirleri konu alıyor. Saraybosna (Bosna Hersek), Şam (Suriye), Selanik (Yunanistan), Beyrut (Lübnan), Filibe (Bulgaristan), Kahire (Mısır), Üsküp (Makedonya), Mekke-Medine (Suudi Arabistan), Köstence (Romanya), Trablus (Libya), Bahçesaray (Ukrayna), Sana (Yemen) ve Prizren (Kosova) şehirlerini konu alan 18 bölümün yer aldığı belgeselin 13 bölümü yurtdışında 5 bölümü ise İstanbul'da çekildi. 

Şehirlerin ayrı ayrı 40'ar dakikalık bölümlerde konu alınmasının yanı sıra 5 bölümde de İstanbul'un bu şehirlerle olan tarihsel bağları incelendi. Belgesele ek olarak 105 dakikalık sinema versiyonu da hazırlandı. Yapımcılığını Mustafa Şen ve İhsan Aktaş'ın, yönetmenliğini Aybars Bora Kahyaoğlu'nun üstlendiği projenin danışmanlığını Prof. Dr. Sadettin Ökten, Prof. Dr. Haluk Şahin ve Necdet Sakaoğlu yürüttü. 

Canlandırma çekimlerinin baş rolünde ise usta Oyuncu Çetin Tekindor yer aldı. 

 

(AA/24.Aralık.2010)

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi