Mesaj göndermek için Giriş yapmalısınız Giriş Kayıt Ol
Odaları Ara:


 


Joker karakter kullanımı:
*    herhangi bir karakter ile eşleşmeli
%    en az bir karakterle eşleşmeli

LibyaTR Web Sitesi ve Mesaj Panosu Kullanım Kuralları

Konu Kilitli
KullanıcıMesaj

11:53
08 Mart 2010


admin

Yönetici

Mesaj Sayısı: 49

LibyaTR Web Sitesi ve siteye bağlı  LibyaTR Forum'un sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi ve oluşabilecek anlaşmazlıklarda belirli bir zemin hazırlaması için bazı temel kurallar belirlemeyi uygun gördük. Kuralların amacı, hem panonun sorunsuzca devamını, hem de kullanıcıların sorunsuz ve sağlıklı bir bilgi alış-verişi ortamına kavuşmalarını sağlamaktır. Kullanıcılardan bu temel kurallara saygı göstermelerini rica ediyoruz.

GENEL BİLGİLER VE KURALLAR

    * LibyaTR sitesine ait olan bu forum, sizlere Libya'da çalışma ve yaşama ile ilgili bilgiler sunan ve diğer kullanıcıların bilgilerinden yararlanmanızı sağlamak amacı ile kurulmuş ve size ücretsiz sunulan bir hizmettir.

    * Panonun sağlıklı işlemesini sağlamak ve olabilecek sorunların çözümlenmesine yardım etmek göreviyle Forum yöneticileri ilgilenir.Forum yöneticisi, bu metinde listelenen kurallara aykırı mesajları silme, düzenleme yada açıklayıcı eklemeler yapma yetkisine sahiptirler. Mesajı bu kurallara aykırı olduğu için silinen bir üyenin, bu konuda forum yöneticilerine hesap sormak yada açıklama istemek gibi bir ayrıcalığı yoktur.

    * Forum yöneticileri, başlangıcı sorunsuz olsa da, bir süre sonra kurallara aykırı mesajlar içermeye başlamış bir mesaj dizisini gerek gördüklerinde tümden silmeye yetkilidir.

    * Panoya üye olarak mesaj atmaya başlayan kullanıcı, bu metini okumamış olsa da bu kurallara uymayı kabul etmiş sayılacaktır.

YASAL SORUMLULUK

    * Pano ve içerdiği forumlardaki mesajların içeriğinin sorumluluğu tamamiyle mesajı yazan kullanıcıya aittir. Bir mesajın içeriğindeki ifadeler LibyaTR sitesini ve forum yöneticilerini bağlamaz.

    * Forumlarda yer alabilecek siyasi içerikli mesajların, kullanıcıları ve site yöneticisini yasal olarak zorda bırakacak içerikte olmamasına azami dikkat gösteriniz. Yeni yasal düzenlemeler nedeni ile, bu çizgide içerik taşıyan mesajların panonun kapatılmasına yol açabileceğini unutmayınız. İçeriği sorunlu görülen, kanuni makamların tepkisini çekebilecek görüşler ifade eden her mesaj, forum yöneticileri tarafından direkt olarak silinecektir. Bir önceki maddede belirtildiği gibi, panodaki mesajların içeriğinden, mesajı yazan sorumludur ve herhangi bir yasal talep durumunda, kullanıcı ile ilgili bilgiler ilgili yasal kuruma verilecektir.
   
    * Forumlarda Libya Arap Halk Sosyalist Cumhuriyeti Yönetimi, Yöneticileri, Kurumları ve Yasaları hakkında bilgi vermek dışında kesinlikle hakaret edilemez, yorum yapılamaz ve eleştirilemez.

    * Panodaki mesajlarda bulunabilecek linklerle ulaşacağınız sitelerin içeriği LibyaTR sitesini ve yöneticilerini bağlamaz.

GİZLİLİK

    * Sistem dahilindeki mesajlarınız, sisteme girebileceğiniz kullanıcı bilgileriniz ve e-mail adresiniz size özeldir ve başka bir site yada firmaya aktarılmaz, satılmaz. Sadece yasal bir talep geldiğinde size ait bilgiler ilgili makama açıklanabilir.

    * Kullanıcılar, başka bir pano kullanıcısının özel bilgilerini panoda açıklayamaz.

    * Siteye ve mesaj panosuna üye olmakta kullandığınız mail adresinize, LibyaTR sitesi tarafından ticari reklam içerikli herhangi bir e-mail yollanmayacaktır. Site yada mesaj panosu ile ilgili genel duyurular ise e-mail ile ulaştırılabilir.

MESAJLARIN İÇERİĞİ, KULLANILAN ÜSLUP VE KURALLAR

    * Panoya katılan kullanıcıların, seçtikleri kullanıcı isminin küfür içeren, diğer kullanıcıları taciz yada tahrik edecek bir isim olmaması rica edilir. Bu türde isimler direkt olarak pano dışı bırakılacaktır.

    * Aynı foruma birden fazla postalanan mesajların bir tanesi dışında diğerleri silinecektir.

    * Kullanıcıların panodaki yazışmalarda olabildiğince düzgün bir Türkçe kullanmaları tavsiye edilir. Tamamı büyük harften oluşan, içinde nokta, virgül bulunmayan yada çok laubali bir tarzda yazılmış mesajların zor okunduğu ve okunsalar da dikkate alınmadıkları bilinmektedir.

    * Panoyu ve içerdiği forumları her yaştan kullanıcı kullanmaktadır. Bu nedenle mesajlarınızda pornografi yada aşırı şiddet içeren görüntü ve ifadelere yer vermeyiniz.

YAPTIRIMLAR

    * Kurallara aykırı davranışları tespit edilen kullanıcının, sorun yaratan mesajı silinecek ve kendisine bir uyarı verilecektir. İkinci bir uyarıdan sonra aynı davranışlarda ısrar eden kullanıcı ise pano dışı bırakılacaktır.

    * Herkese ve her durumda bu hizmetin sunulacağına dair bir taahüt olmadığı gibi, kullanıcı da bunu talep edemez.

    * LibyaTR sitesi yöneticisi, bu kurallara gerek görüldüğü takdirde eklemeler yada düzenlemeler yapma hakkına haizdir.Libya TR Panosu Hakkında İstatistikler

En Çok Kaç Üye Bağlandı: 191

Kimler Burada:
29 Misafir

Topic Kullanıcısının Erişim Yetkileri:
1 Misafir

Pano Durumu:

Kategoriler:3
Odalar:16
Konular:284
Mesajlar:248642

Üyeler:

20209 Üye var
18478 Misafir var

2 Yönetici var

Üye Silviplert, gabinves, laserkopen, lasfrjus, laserpotenti, Vigoer