Mesaj göndermek için Giriş yapmalısınız Giriş Kayıt Ol
Odaları Ara:


 


Joker karakter kullanımı:
*    herhangi bir karakter ile eşleşmeli
%    en az bir karakterle eşleşmeli

Libyaya Gitmeyi Düşünüyoruz

KullanıcıMesaj

22:09
07 Kasım 2010


ahmed hanif

Yeni Üye

Mesaj Sayısı: 1

22:10 – 07 Kasım 2010 ahmed hanif tarafından düzenlendi


Selamun aleykum, son zamanlarda hayatımız için yeni bir gündem belirlendi; yurtdışında çalışmak… Bu gündemimizde en çok yeri olan ülkeler Libya ve İngiltere…
Eşim makine mühendisi ben ise çocuk gelişimi öğretmeniyim. Para biriktirmek için yurtdışında çalışmayı düşünüyoruz. Araştırmalarımıza göre Libya'da para biriktirmek bizim için kolay olacak. Ben tesettürlü biriyim fakat bildiğim kadarıyla Libya'da Türk okulu yok. Öğretmenlik yapma imkânım olabilir mi ya da ne gibi iş imkânlarım olabilir? Ev kiraları pahalı diyorsunuz başka blogları incelediğimde uygun fiyatta olduğunu görmüştüm. Bu konuda şehirden şehire farklılık olabilir mi? Libya'da yemek kültürünün farklı olduğunu söyleyenler oldu. Bu konuda neler düşünüyorsunuz? Yemek konusunda sıkıntı çeker miyiz? Libya'ya gittiğimizde yapayalnız mı kalacağız yoksa oradaki Türkler birlik içindeler mi? Gitmemizi tavsiye eder misiniz? Para biriktirebilir miyiz? Bu konuda olumsuz olarak sizi şu şu bekliyor diyebileceğiniz şeyler var mı, varsa bunlar nelerdir? Çok uzun oldu ama yardımcı olabilirseniz sevinirim.

22:36
16 Kasım 2010


Bodhisattva

Yönetici

Mesaj Sayısı: 49

Merhaba,

Türk okulunda öğretmenlik konusunda bir bilgimiz yok fakat ev kiraları günden güne yükseliyor. Sizin nasıl bir evde yaşamak istediğinize göre değişiklik gösterse de, Türkiye ile karşılaştırıldığında yüksek. Dışarıda yiyeceğiniz yemekler çok farklı değil ve evde Türk yemekleri yapmak için her şeyi bulabilirsiniz. Türklerin birlik olmasına katkıda bulunabilmek için bu site yavaş yavaş bir ortam oluşturmaya çalışıyorsa da henüz yok. Gelmenizi tavsiye ederiz ama Libya çoğu kişi için boş bir sayfa. Sizin ve şirketinizin durumu bu sayfayı nasıl dolduracağınızı belirliyor. Geldiğine bin pişman olan da var, hayatının en güzel günlerini geçiren de.

Umuyoruz kendiniz ve aileniz için en doğru kararı verebilirsiniz.Libya TR Panosu Hakkında İstatistikler

En Çok Kaç Üye Bağlandı: 191

Kimler Burada:
41 Misafir

Topic Kullanıcısının Erişim Yetkileri:
1 Misafir

Pano Durumu:

Kategoriler:3
Odalar:16
Konular:242
Mesajlar:204970

Üyeler:

20057 Üye var
15993 Misafir var

2 Yönetici var

Üye Silviplert, gabinves, laserkopen, lasfrjus, laserpotenti, Vigoer