BAKAN EROĞLU, LİBYA SAĞLIK VE ÇEVRE BAKANI MUHAMMED MAHMUD HİCAZİ’Yİ KABUL ETTİ

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

 

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Libya Sağlık ve Çevre Bakanı Muhammed Mahmud Hicazi, Türkiye ve Libya arasında çevre ve orman alanlarında ortaklaşa gerçekleştirilebilecek işbirliği imkanlarını ele aldı.

 

13.Aralık'ta Bakanlıkta gerçekleştirilen kabulde Bakan Eroğlu konuşmasında, iki ülke arasında köklü tarihi ilişkiler bulunduğunu, bu ilişkileri daha da geliştirmeyi arzu ettiklerini belirtti.

Çevre, orman, erozyon, küresel iklim değişikliği ve uzman değişimi gibi alanlarda birlikte çalışma yapmayı planladıklarını ifade eden Eroğlu, Libya ile her türlü işbirliğine kapılarının açık olduğunu söyledi.

 

 

Hicazi de son dönemde Türkiye ve Libya arasındaki ilişkilerin ivme kazanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasındaki iyi ilişkileri çevre alanında yapılacak ortak çalışmalarla daha iyi noktalara taşıma arzusunda olduklarını belirtti.

Heyetler arasında bugün yapılacak görüşmelerin ardından yarın, iki ülke arasında, çevre ve ormancılık alanında işbirliği anlaşması imzalanacak.

 

 

Kaynak:http://www.cevreorman.gov.tr/COB/HaberDuyuru/guncelHaber/10-12-13/Bakan_Ero%C4%9Flu_Libya_Sa%C4%9Fl%C4%B1k_ve_%C3%87evre_Bakan%C4%B1_Muhammed_Mahmud_Hicazi%E2%80%99yi_Kabul_Etti.aspx?sflang=tr

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi