ERDOĞAN: MUHALİFLERİ SİLAHLANDIRMAYIN

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , , ,

Başbakan Erdoğan, İngiltere Başbakan Cameron ile ortak düzenlenen basın toplantısında, Libya'da muhaliflerin silahlandırılmasına olumsuz baktıklarını belirtti ve bunun teröre zemin hazırlayabileceği uyarısında bulundu.

İngiltere temasları çerçevesinde Kraliçe İkinci Elizabeth tarafından kabul edilen Başbakan Erdoğan, daha sonra İngiltere Başbakanı David Cameron ile biraraya geldi.

Heyetler arası görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Libya’ya yönelik operasyon gündeme geldi.

Muhaliflerin silahlandırılmasına olumsuz baktıklarını belirten Erdoğan, bunun teröre zemin hazırlayabileceği uyarısında bulundu.

Erdoğan, Cameron'la düzenlediği basın toplantısında, Libya'da silahlandırılabilecek organize bir güç olmadığını belirtti ve muhalifleri şu aşamada silahlandırmanın teröre zemin hazırlayabileceği uyarısında bulundu.

İngiltere ile değerlendirme yapmayı sürdüreceklerini belirten Erdoğan, "Temennimiz o dur ki, Libya'da bir an önce barışı, demokratik hak ve özgürlükleri temin edelim" dedi.

NATO’nun Libya’da çok önemli bir sınav verdiğini söyleyen Erdoğan, "Libya'daki müdahale Afganistan gibi olmasın. Arap Birliği, İslam Konferansı Örgütü’nün olması, Türkiye ve İngiltere olarak geleceğe yönelik atacağımız adımlar, süreci çok önemli istikamete götürecektir. Elimizi çabuk tutacağız, zülmün, akıtılan kanın durması lazım" şeklinde konuştu. 

Erdoğan, koalisyon güçlerinin hava harekatının komutasının NATO’ya geçmesinden duyulan memnuniyeti dile getirirken, Suriye’deki gelişmelere de değindi.

Beşar Esad ile birkaç kez görüştüğünü ve kendisine, çok daha cesur adımlar atması ve reformlar yapması gerektiği telkininde bulunduğunu söyledi.

 

NTVMSNBC/31.03.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi