ERDOĞAN, 3.AB-AFRİKA ZİRVESİ İÇİN LİBYA’YA GELİYOR

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , ,

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 28-30 Kasım tarihlerinde Libya’da düzenlenecek 3. AB-Afrika Zirvesi’ne, Libya Lideri Muammer Kaddafi’nin davetiyle onur konuğu olarak katılmak üzere 28 Kasım 2010 tarihinde Libya’ya gelecek.

 

Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, AB ile Afrika ülkelerinin ve konuk ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarının katılımının öngörüldüğü 3. AB-Afrika Zirvesi, Avrupa ile Afrika arasındaki ilişkilerin eşitlik temelli ortaklığa dönüştürülmesi yönünde evvelce ortaya konan irade beyanlarının teyidi niteliği taşıyacağı belirtildi.

Açıklamada, Başbakan Erdoğan’a, ‘Kaddafi İnsan Hakları Ödülü Uluslararası Komitesi’ tarafından kendisine önerilen insan hakları ödülünü de kabul edeceği belirtildi. Açıklamada, ödülün Başbakan Erdoğan’a takdimi amacıyla 29 Kasım 2010 akşamı Kaddafi İnsan Hakları Ödülü Uluslararası Komitesi Başkanı ve Cezayir Eski Cumhurbaşkanı Ahmed Ben Bela ve diğer davetlilerin de katılımıyla bir tören düzenleneceği ifade edildi.

Erdoğan’ı, Libya’yı ziyareti çerçevesinde Libya makamlarıyla son dönemde her alanda gelişme kaydeden ikili ilişkilerin daha da ilerletilmesi amacıyla Libya makamlarıyla görüş alışverişinde bulunmasının öngörüldüğü vurgulandı.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi