DAVUTOĞLU: TÜRK VATANDAŞLARINI TAHLİYE EDEBİLİRİZ

Kategoriler: ANA SAYFA, Diğer Ekleyen: Anerka | Etiketler: , ,

BM En Az Gelişmiş Ülkeler toplantısı çerçevesinde Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya'daki gelişmeleriTürk basın mensuplarına değerlendirdi.Davutoğlu, "İhtiyaç halinde, ki olacak gibi görünüyor, oradaki Türk vatandaşlarını tahliye çalışması yapma durumunda kalabiliriz." dedi. 

Dışişleri Bakanlığı olarak Libya'daki gelişmelerin yakından takip edildiğini dile getiren Davutoğlu, "Bingazi'deki başkonsolosluğumuz ile irtibattayız." dedi. Bakan Davutoğlu, son 2 gün içinde olayların yayılma temayülüne girdiğini dile getirerek sözlerine, "İhtiyaç halinde, ki olacak gibi görünüyor oradaki Türk vatandaşlarını tahliye çalışması yapma durumunda kalabiliriz." şeklinde devam etti. Libya'da kalabalık bir Türk vatandaşı topluluğunun olduğunu ve onların güvenliği ve tahliyesi için dün gece gerekli talimatı verdiğini belirten Davutoğlu, "Muhtemelen bugünden itibaren gerekli tahliye çalışmalarını başlatacağız, çünkü bir çok şehirde kamu düzeni sorunu var." şeklinde konuştu. 

Libya halkı ile Türkiye'nin dost ve kardeş halklar olduğuna değinen Dışişleri Bakanı, son zamanlara kadar da Trablus savaşından gelen bir dostluğun olduğunu belirtti. Davutoğlu ayrıca, "Libya'nın iç barışı huzuru ve güvenliği bizim için büyük önem taşıyor. Umut ediyoruz ki, yine bu tür talepler barışçıl ve demokratik şekilde gündeme getirilir ve gerekli adımlar atılır." diye temennide bulundu.

 

CHA/19.02.2011

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi