BODRUM’A LİBYALI GELİN

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: ,

 

 

 

Libya'nın Tripoli kentinde yapılan bir göz hastanesi inşaatının proje müdürlüğünü yapan mimar 35 yaşındaki Ekin İşisağ, Libyalı 25 yaşındaki Hajer Hamad'la Bodrum'da evlendi. Libyalı gelin düğünde hem çökertme hem de ülkesinin yöresel oyunlarını oynayarak, davetlilerden büyük alkış aldı.

DHA’nın 1.Aralık.2010 tarihli haberine göre, Libya'nın Tripoli kentinde ARTES İnşaat ve Taahhüt A.Ş. tarafından 2 yıl önce başlanan göz hastanesi inşaatının proje müdürlüğünü yapan Bodrumlu mimar Ekin İşisağ, aynı kentte yaşayan Al Jadara Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hajer Hamad'la tanıştı. Ekil'le Hamad'ın 1.5 yıl önce başlayan arkadaşlıkları kısa sürede aşka dönüşünce, çift evlenmeye karar verdi. Evlilik için gerekli evrakı hazırlayan çift 6 ay önce de nikah günü için başvuruda bulundu. Ancak Hajer Hamad ile Ekin İşisağ'a bir türlü nikah günü verilmedi. Bunun üzerine Hamad ve İşisağ, Libya gelenek ve göreneklerine göre düğün yaptı. Ünlü bir otelde yapılan düğüne limuzin ile gelen Hajer Hamad ve Ekin İşisağ, Tripoli'de günün konusu oldu. Genç çift düğünden sonra geldikleri Bodrum'da, Ekin İşisağ'ın babası ünlülerin avukatı Erol İşisağ'ın villasına yerleşti.

Bodrum Belediyesi'ne başvurarak nikah günü alan Ekin İşisağ ve Hajer Hamad evlendi. Gelinin nikah şahitliğini erkek kardeşi İssa Hamad, damadın şahitliğini annesi Gül İşisağ yaptı. Hajer Amad evlilik cüzdanını alır almaz eşine sarılarak mutluluk gözyaşı döktü. Avukat Erol İşisağ'ın villasında verilen nikah davetine de Bodrum Belediyesi meclis üyeleri, avukatlar ve Bodrum'un önde gelenleri katıldı.

Libyalı gelin düğünde hem çökertme hem de ülkesinin yöresel oyunlarını oynayarak, davetlilerden büyük alkış aldı. Libyalı gelin Hajer Hamad eşiyle çok mutlu olacaklarını söylerken, damat Ekin İşisağ da Libya'daki hastane inşaatı bittikten sonra Bodrum'a yerleşeceklerini belirtti.

 

 

 Kaynak:  http://www2.dha.com.tr/libya-tripoli-bodrum-ekin-isisag-hajer-hamad-flashaber_126322.html

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi