“BİRLEŞİK DEVLETLER” HAYALİ

Kategoriler: HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler:

Libya lideri Muammer Kaddafi, Afrika Birleşik Devletleri kurulması hayalini hala koruduğunu, bu hafta yapılan Afrika Birliği zirvesinin bu yönde bir adım olduğunu söyledi.

AA’nın 28.Temmuz.2010 tarihli haberine göre, Uganda'nın başkenti Kampala'da yapılan Afrika zirvesinde, daha önceki zirvelerde olduğu gibi bir Afrika hükümeti kurulması konusu ele alındı. Kaddafi, zirvenin bitiminde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Afrika'nın kendi tarihi ve doğru yolunda gittiği konusunda tatmin oldum. Günün birinde o da Amerika Birleşik Devletleri gibi olacak" dedi.

Muammer Kaddafi, Afrika yönetimi kurulmasına yaklaştıklarını ve her seferinde Afrika'nın problemlerini çözdüklerini, barış ve birlik yolunda ilerlediklerini söyledi. Yıllardır bir Afrika birliği hükümeti kurulması konusunda çalışan Kaddafi, bunun Afrika'nın Batı'nın müdahalesi olmaksızın kalkınmasının tek yolu olduğunu düşünüyor. Ancak, bağımsızlıklarını sömürgecilerden çok da uzak olmayan bir zaman önce kazanan birçok Afrika ülkesi, egemenliğinden vazgeçmek istemiyor.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi