“ANADOLU ATEŞİ”NE LİBYA’DA BÜYÜK İLGİ

Kategoriler: Etkinlikler, HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , ,

''Anadolu Ateşi'' dans topluluğu, 10. yılında ilk kez gittiği Libya'da büyük bir ilgiyle karşılaştı.

Anadolu Ajansı'nın 17.Eylül.2010 tarihli haberine göre, dünyanın en önemli tarihi mekanlarında gösterilerini sunan topluluk, Libya'da 6. yüzyılda kurulan Sabratha antik kentindeki Sabratha Antik Tiyatrosunda geçen akşam binlerce Libyalıya unutulmaz anlar yaşattı. Geçen ay Tunus Kartaca Antik Tiyatrosunda Tunusluları büyüleyen Anadolu Ateşi, 130 kişilik dansçı ve teknik ekibiyle gittiği Libya'da muhteşem performansıyla ilgi çekti. 
 

Libya Lideri Kaddafi'nin 41. yıl kutlamaları nedeniyle Rönesans Holding tarafından Libya'ya davet edilen topluluk, Sabratha Antik Tiyatrosunu dolduran izleyiciler tarafından gösteri başından sonuna kadar sürekli alkışlandı. Gösterinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, her yurtdışı gösteride aynı heyecanı yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti:
 

''Çölün ortasında çok değerli bir antik mekandayız. Akustiği de çok iyi. Yurt dışında özellikle antik tiyatrolarda sahne almamızı istiyorlar. Bizim danslarımızla bu tarihi dokular birbirini çok iyi tamamlıyor. Anadolu Ateşi her gösterisini burada olduğu gibi tarihi mekanlarda yapmalı. Aldığımız tepkiler, bize gösterilen ilgi, yabancı izleyicilerin bizleri dakikalarca ayakta alkışlamaları ne kadar büyük bir iş başardığımızın kanıtı. Türkiye'yi dünyada en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Anadolu Ateşi 10. yılında artık bir dünya klasiğine dönüşüyor. Buradan Özbekistan'a geçiyoruz. Her gittiğimiz ülkelerde bu ilgiyi görüyoruz.'' 
 

Anadolu Ateşi, Özbekistan ile Türkiye arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla 19 Eylül'de Taşkent İstiklal Sarayı'nda sahneye çıkacak.

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi