ANADOLU ATEŞİ LİBYA’YA GELİYOR

Kategoriler: Etkinlikler Ekleyen: Bodhisattva | Etiketler: , , ,

Dünyanın dört bir tarafında en güzel sahnelerde gösterilerini sunan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 16 Eylül’de Libya Sabratha Antik Tiyatrosu’nda sahneye çıkıyor. Bugüne kadar 80 ülkede 20 milyon izleyiciyle buluşan topluluk, geçtiğimiz 16 Ağustos tarihinde Tunus Kartaca Festivalleri çerçevesinde Kartaca Antik Tiyatrosu’nda muhteşem bir performans sergileyerek büyük beğeni topladı. Libya Lideri Kaddafi’nin 41’inci yılı kutlamaları nedeniyle dev kadrosuyla Libya’ya davet edilen Anadolu Ateşi, burada da bir antik tiyatroda sahneye çıkacak.

 

Tarihi mekanlarda yaptığı gösterileriyle dikkat çeken topluluk, Sabratha Antik Tiyatrosu’nda Libyalılara Anadolu kültürünü danslarla anlatacak. Libya’dan sonra 19 Eylül’de ise Anadolu Ateşi, Özbekistan’da sanatseverlerle buluşacak. Özbekistan ve Türkiye arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla yapılacak organizasyonda sahneye çıkacak olan topluluk, yurtiçi ve yurtdışı gösterileriyle başarısını katlamaya devam ediyor. Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, özellikle yurtdışı gösterilerinin önemini vurgularken şunları dile getiriyor:

 

“Sahneye çıktığımız ilk günden itibaren Türkiye’de ve yabancı ülkelerden gelen talepler bizi çok mutlu ediyor. Gösterilerimizi Anadolu Ateşi’ne yakışan mekanlarda sahneledik ve sahnelemeye devam ediyoruz. Yurtdışında özellikle bizi antik tiyatrolarda izlemeye istiyorlar. Buda bizi mutlu ediyor. En son  Tunus Kartaca Antik Tiyatrosu’nda sahne aldık. Gösterilen ilgi o görülemeye değerdi. Zaman zaman duygulandım. Bu tür mekanlarda Anadolu kültürünü danslarla yabancılara gösteriyoruz ve bizi ayakta alkışlıyorlar. Onur duyuyoruz. Libya’da da bir antik tiyatroda sahnede olacağız” 

Etkinlik biletlerini Rixos Al Nasr Oteli veya Lino's Cafe'den alabilirsiniz. haruneventsorg@gmail.com mail adresinden de organizasyon yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

 

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi