ABD’DEN SONRA LİBYA’YA DA “SİMİİİİİT”

Kategoriler: ANA SAYFA, HABERLER Ekleyen: Anerka | Etiketler: , , , ,

Baklavacı Güllüoğlu'nun ABD'de açtığı şubelerinde sattığı simidin büyük ilgi gördüğü, ABD'lilerin sabah kahvaltısına girdiği bildirildi.

AA’nın 4 Temmuz.2010 tarihli haberine göre, şube açılışı için geldiği Bursa'da açıklama yapan Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, yurt içinde 16, yurt dışında ise ABD'de Manhattan, Brooklyn, Los Angeles ile Amsterdam ve Erbil'de şubelerinin bulunduğunu söyledi.

Hedeflerinin ABD'deki bütün eyaletlerde şubeleşmek olduğunu ifade eden Güllüoğlu, Bulgaristan, Libya, Romanya, Kanada ve Kuveyt'te de yeni şubeler açmayı planladıklarını anlattı.

Baklava satışları sürerken ABD'ye ilk Türk simidini kendilerinin götürdüğünü vurgulayan Güllüoğlu, şöyle konuştu:
“Türk simidini ABD'ye götürdük ve beklenenin üzerinde ilgi gördü. İlk olarak yaklaşık 1,5 yıl önce Brooklyn'de simit satmaya başladık. Ardından Manhattan şubemizde devam ettik. Özellikle Manhattan'daki satışımızdan sonra simit büyük yankı uyandırdı. İnsanlar inanılmaz simit tüketmeye başladı. Gazetelerde bile haber oldu. Gazeteden yırttığı, simitle ilgili haberin olduğu parçayı eline alan ABD'li, bize gelip gösterdi ve simit istedi.”

ÇITIRLIĞI VE SUSAMIYLA ÇOK SEVİLDİ

Simidin, sahip olduğu lezzetinin yanı sıra çıtır ve gevrekliği, susamı, özellikle ağızda dağılışı ile çok tutulduğunu belirten Güllüoğlu, şunları kaydetti:
“ABD'de artık yeni simitçiler açılır. ABD'liler, sabah kahvaltılarında severek tükettiği ürün olan simide çok alıştılar. ABD'de 'bagel' dedikleri bizim açmaya benzer bir yiyecek var. Bu yiyecek de sabah kahvaltılarında tüketiliyor. Hamurdan yapılıyor ancak bizim damak tadımıza uymuyor. Türk simidini görünce 'bagel'e tercih ettiler. Bagel ve simit, şekil yönünden benzerliği nedeniyle satışları 'yüzüklerin savaşı' olarak nitelendirildi. Yüzüklerin efendisinden esinlenilerek böyle bir isim takıldı. Bu rekabette simit geride kalmadı. Talep gün geçtikte artıyor.”

 

 

Yorum Gönder

Yorum göndermek için Oturum aç

Reklam

unicef

Trablus Hava Durumu

Bingazi Hava Durumu

Döviz Kuru

Twitter LibyaTR

Son Dakika

Yeni Forum Mesajları

Etiket Bulutu

Son Yorumlar

Toplist

toplist

toplist

biber hapı
Zirve100 Site ekle


site ekle tatil uçak bileti altin fiyatlari otobüs bileti

Toplist sitesi
Toplist sitesi